Kolektor słoneczny dla oszczędzania

http://www.poleko.pl/produkty%2Ckolektory-sloneczne%2C7.html

Foto: www.fachowyinstalator.pl

Najwyższe koszty życia w przyszłości będziemy ponosili w związku z wykorzystywaną energią. Wraz z postępem cywilizacyjnym, pojawieniem się wielu urządzeń elektrycznych i elektronicznych, potrzebujemy coraz to więcej energii. Dostarczana jest nam ona przede wszystkim z wielkich elektrowni. Te wykorzystujące nieodnawialne źródła energii powinny zostać w przyszłości wyparte przez bardziej ekologiczne elektronie wodne, atomowe i wiatrowe.


W warunkach domowych energię można…

W warunkach domowych energię można pozyskiwać śmiało ze słońca. Kolektor słoneczny umieszczony na dachu nam to umożliwi. Trzeba powiedzieć, że zastosowane kolektory słoneczne w ciepłym klimacie, na przykład w Grecji czy w Hiszpanii, pozwalają na daleko idące oszczędności na energii elektrycznej. Tak naprawdę, energia pochodząca z promieni słonecznych nic nie kosztuje, ale należy posiadać kolektor słoneczny, który umożliwi jej gromadzenie. Ten jednak pociąga za sobą pewne koszty.

kolektory słoneczne

Foto: spec.pl

Jeśli będzie pracował efektywnie, koszty te…

kolektory słoneczne

Foto: www.kamien.lubelskie.pl

Jeśli będzie pracował efektywnie, koszty te szybko się zwrócą. Czy kolektor słoneczny w naszym klimacie, z naszą kapryśną skądinąd pogodą w ogóle będzie miał rację bytu. Naukowcy przekonują, że jak najbardziej, bo współczesne urządzenia solarne szybko gromadzą energię pochodzącą ze słońca i nie wymagają zbyt długiej ekspozycji na słońcu.

GPW - Notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>