Kolektor słoneczny dla oszczędzania

Najwyższe koszty życia w przyszłości będziemy ponosili w związku z wykorzystywaną energią. Wraz z postępem cywilizacyjnym, pojawieniem się wielu urządzeń elektrycznych i elektronicznych, potrzebujemy coraz to więcej energii. Dostarczana jest nam ona przede wszystkim z wielkich elektrowni. Te wykorzystujące nieodnawialne źródła energii powinny zostać w przyszłości wyparte przez bardziej ekologiczne elektronie wodne, atomowe i wiatrowe.

http://www.poleko.pl/produkty%2Ckolektory-sloneczne%2C7.html

Foto: www.fachowyinstalator.pl

W warunkach domowych energię można pozyskiwać…

kolektory słoneczne

Foto: spec.pl

W warunkach domowych energię można pozyskiwać śmiało ze słońca. Kolektor słoneczny umieszczony na dachu nam to umożliwi. Trzeba powiedzieć, że zastosowane kolektory słoneczne w ciepłym klimacie, na przykład w Grecji czy w Hiszpanii, pozwalają na daleko idące oszczędności na energii elektrycznej. Tak naprawdę, energia pochodząca z promieni słonecznych nic nie kosztuje, ale należy posiadać kolektor słoneczny, który umożliwi jej gromadzenie. Ten jednak pociąga za sobą pewne koszty.

Jeśli będzie pracował efektywnie, koszty te szybko…

Jeśli będzie pracował efektywnie, koszty te szybko się zwrócą. Czy kolektor słoneczny w naszym klimacie, z naszą kapryśną skądinąd pogodą w ogóle będzie miał rację bytu. Naukowcy przekonują, że jak najbardziej, bo współczesne urządzenia solarne szybko gromadzą energię pochodzącą ze słońca i nie wymagają zbyt długiej ekspozycji na słońcu.

GPW - Notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>